Gizlilik Sözleşmesi


GİZLİLİK VE GÜVENLİK POLİTİKASI

 

Instatakipcisatinal.com, çeşitli amaçlarla kişisel veriler toplayabilir. Toplanan bu verilerin nasıl toplandığı ve nasıl korunduğu aşağıda belirtilmiştir. 

 

Web sitemiz üzerindeki form ve anketlerin doldurulması yoluyla üyelerle ilgili bazı kişisel bilgileri (ad, soyad, şirket bilgileri, telefon, adres, e-posta adresi gibi) web sitemiz tarafından zorunlu olduğu için toplanmaktadır. Zira bu bilgilere göre üyelerle ilgili işlem yapılmaktadır.

 

Web sitemizde üye olunmasa bile doldurulan formlar veya anketler, kullanıcı tarafından tarafımıza gönderilmekten vazgeçilip silinse bile veriler istatistik amaçlı olarak saklanmaktadır.

 

Web sitemiz tarafından bazı zamanlarda üyelerine kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler ve promosyonlar gönderebilir. Üyelerimiz kayıt sırasında veya kayıt olduktan sonra profil sayfasında bu gibi bilgileri alıp almama konusunda seçimini değiştirebilir ya da kendisine gelen email üzerinden tarafımıza bildirim yapabilir. 

 

Web sitemize üyelerimiz tarafından elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgiler, üyelerimiz ile yaptığımız "Kullanıcı Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilere kesinlikle açıklanmaz.

 

Sistemle ilgili sorunların tanımlanması, kullanıcıların güvenliği ve hizmetlerimizle ilgili olası uyuşmazlıkların hızla çözümü için şirketimiz tüm ziyaretçilerin ve üyelerin IP adresini kaydetmekte ve bunu gerektiği durumda kullanmaktadır. IP adresleri kullanıcılarla ilgili coğrafi istatistik toplamak amacıyla da kullanılabilir.

 

Web sitemiz tarafından diğer kullanıcı sözleşmeleri ile belirlenen amaçlar dışında da talep edilen bilgileri kendisi veya işbirliği içinde olduğu üçüncü kişiler tarafından kullanabilir. Kişisel bilgiler gerekli durumlarda kullanıcıyla iletişim kurmak amacıyla da kullanılabilir. Web sitemizde herhangi bir şekilde girilen bilgiler veya web sitesi üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler; Web sitemiz ve/veya işbirliği içinde olduğu üçüncü kişiler tarafından, diğer müşteri sözleşmeleri ile belirlenen amaçlar dışında da kullanıcıların ve üyelerin kimliği ifşa edilmeden çeşitli amaçlarla kullanılabilir.

 

Web sitemiz, kullanıcılara ait özel bilgileri kesinlikle gizli tutmayı, bunu bir sır olarak adlandırmayı ve gizliliğin sağlanması, gizli bilginin tamamının veya yalnızca bir kısmının kamuya ifşa edilmesini veya yetkisiz kullanımını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt ve beyan eder.

 

KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ

 

Web sitemiz üzerinden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini öncelikli konudur. Web sitemiz üzerinde banka veya aracı firmaların kendi formları dışında kart bilgileri girilmez ve kredi kartı bilgileriniz sistemlerimizde saklanmaz.

 

Web sitemizde tüm işlemlerinizde bilgileriniz sitelerimizden bağımsız olarak 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenir. Ödeme ile ilgili tüm işlemleriniz bu protokol çerçevesinde ilgili ödeme kuruluşuna ulaştırılır. Kredi kartınızla ilgili bilgiler sistemlerimizde kaydedilmez ve yetkili kişilerce bile görüntülenemez. Bu şekilde üçüncü şahısların herhangi bir şekilde bu bilgilere ulaşması engellenmiş olur.

Üye olurken verdiğiniz kişisel bilgilerinize sadece siz ulaşabilirsiniz ve siz değiştirebilirsiniz. Bu bilgilerinizi koruduğunuz sürece başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması mümkün değildir. Bunu sağlayabilmek için üyelik işlemleriniz sırasında da diğer tüm işlemlerinizde olduğu gibi 128 bit SSL güvenlik sertifikaları kullanılır. Bu sertifikaların kırılması mümkün değildir ve uluslararası standarttadır.

 

ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTELERİ VE UYGULAMALAR

Web sitemiz kendi içerisinde başka sitelere veya uygulamalara link verebilir. Web sitemiz bu linkler yoluyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamalarına yönelik hiçbir sorumluluk taşımaz. İş bu sözleşmedeki tüm maddeler yalnızca Instatakipcisatinal.com’un kullanımıyla ilgilidir ve üçüncü parti web sitelerini kapsamaz. 

 

İSTİSNAİ HALLER

Aşağıda belirtilen durumlarda web sitemiz tarafından işbu sözleşmedeki hükümler dışında kullanıcılara ait bilgiler üçüncü kişilere açıklanabilir.

1.Yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan tüm hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak;

2.Üyelerimizle ilgili işlemleri sağlamak amacıyla hizmet sözleşmesinin ifasını sağlamak amacıyla;

3.Yetkili idari ve adli mercilerce hukuki yollarla yürütülen bir araştırma veya soruşturmayla ilgili bilgi talep edilmesi durumunda;

 

E-POSTA, ŞİFRE VE HESAP GÜVENLİĞİ

Web sitemiz üzerinde yapılan hiçbir işlemde sizden ne web sitemizle ilgili ne de üçüncü taraf uygulamalarla ilgili şifre talep edilmez. Müşteri Hizmetleri’ne göndereceğiniz epostalarda, canlı sohbetler, iletişim formlarında kesinlikle kredi kartı numaranızı, şifrelerinizi veya bunları açık eden ifadeler yazmayınız. Web sitemiz bu şekilde aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir şekilde garanti etmez.

 

Firmamız, işbu "Gizlilik Politikası" hükümlerini istediği zaman istediği şekilde değiştirebilir. Gizlilik Politikası hükümleri değiştiği takdirde, internet sitesinde yayınlandığı tarihte yürürlüğe girmiş olur.