Instagram’ı İş Amaçlı Nasıl Kullanırsınız? Mutlaka Bilmeniz Gereken Pratik Bilgiler

15 Temmuz 2017

Sosyal medya yoluyla marka bilinirliliği yaratmak işinizi daha yükseklere çıkarmada çok önemli bir rol oynar. Sosyal medya dışında da çeşitli yollardan çok fazla insana ulaşabilmeyi vaat eden servisler mevcuttur. Ancak bunlardan hiçbiri Instagram’ın yerine tutamıyor. Çok iyi geliştirilmiş bir mobil uygulama olan Instagram kullanıcıların çok hızlı ve basit bir şekilde fotoğraf yüklemesini, ev benzersiz filtreler kullanarak düzenlemesini sağlıyor. İlk yayına alındığı 2015 tarihinden bu yana Instagram her geçen gün büyümeye devam etti ve yalnızca fotoğraf çekip arkadaşlarınızla paylaşmanın ötesinde online para kazanmanın yolunu da değiştirdi.

Devamını Oku →

Instagram Canlı Yayın için Harika bir Rehber

29 Mayıs 2017

Bu kadar kısa bir sürede Instagram’ın nasıl genç kesim arasında en popüler sosyal medya aracı haline geldiğine inanmak gerçekten zor. 2017 Küresel Sosyal Medya Sıralaması’na göre şu anda Instagram 600 milyondan fazla aktif üyeye sahip. Kişisel kullanımdan iş amaçlı kullanıma, ürün pazarlamaya kadar dünyanın her yerinden insanlar her gün farklı amaçlarla Instagram’ı kullanıyorlar Instagram’ın bu kadar beğenilen ve meşhur bir platform olmasının nedenlerinin başında devamlı yaratıcı ve gelişmiş yeni özelliklerini kullanıcılarına sunabilmesidir. Hikaye özelliğini ekledikten sonra Instagram son zamanlarda yeni bir güncelleme ile kullanıcılarına canlı yayın yapma imkanı sağladı. Evet, Instagram üzerinden arkadaşlarınıza canlı yayın yapabilirsiniz.

Devamını Oku →

Instagram Üzerinden Giyim İşinizi Marka Yapmak için 6 Fikir

12 Mayıs 2017

Bin bir zorlukla kazandığınız paraları web siteleri, bloglar ve Facebook üzerinden tanıtıma harcayan moda ve giyim üzerine iş yapan bir girişimci veya firma mısınız? Pazarlama tanıtım faaliyetleriniz için Instagram'ı hiç düşündünüz mü? Yalnızca fotoğraflar ve etiketler (hashtag) ile neler yapabileceğinizi mi merak ediyorsunuz? Peki, zaten güçlü ve bilinen firmaların büyük çoğunluğunun Instagram'ı etkin bir pazarlama aracı olarak kullandığından haberiniz var mı?

Eğer Instagram'a giriş yapmayı düşünüyorsanız neyi nasıl yapmanız gerektiğini öğrenmek için bu yazıyı başından sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim.

Devamını Oku →